Nissan Cube – moderní a prostorná krychle

Tagy:  Nissan Cube, Nissan Cube III, Nissan

Sponzorované odkazy:

Nissan Cube – moderní a prostorná krychle

Seznamte se s již třetí generací kompaktního automobilu od společnosti Nissan Motor Co. s názvem Nissan Cube. Jak samotný název napovídá, jeho vzhled je podobný krychli. Když už jsou v dnešní době moderní ladné oblé tvary, tak to chce něco opačného a nekonvenčního, což nové vozidlo od Nissanu bezpochyby splňuje.

Z dalšího úhlu pohledu je hranatý tvar mnohem více skladnější, takže se do něj vejde více zavazadel. Nový vzhled automobilu tedy není až tak nepřizpůsobivý, jak by se mohlo zdát.

Vzhled

Nissan Cube je, co se vzhledu týče, zjednodušeně řečeno jakási krabice na kolečkách. Auto působí zcela nekompromisním futuristickým dojmem, jakoby se jednalo jen o pouhou hračku, ale opravdu je toto auto skutečné. Rovné hrany jsou na koncích mírně zaobleny. Přední maska je doplněna o mnoho originální seskupení předních světlometů, nasávacího otvoru a spodní mřížky.

Boční dveře jsou dostatečně velké i pro nastupování cestujících na zadní sedadla. Také zadní strana má neobvyklý asymetrický tvar, kolem zadního okna se totiž vyskytuje pouze jeden sloupek v barvě karoserie. Druhý je nahrazen sklem.

V číslech je Cube dlouhý přesně 3731 mm, široký 1610 mm a vysoký 1626 mm. Rozvor kol činí 2535 mm.

Interiér

Jak je vůz neobyčejný navenek, tak také ve vnitřních prostorech. Sedadla jsou pohodlná, máte dostatek místa na celé tělo a zároveň máte možnost využít nepřeberného množství funkcí a detailů.

Z vozu máte skvělý výhled do všech stran a také ze zadního okna. Dokonce máte zajímavý výhled i z části prosklené střechy.

Základní výbava

V základním vybavení najdeme například rádio s CD přehrávačem, nastavitelný volant, posilovač řízení, imobilizér a centrální zamykání vozu, vyhřívaná zrcátka a další.

Jízdní vlastnosti

Automobil může nabídnout velice tichý vznětový motor s přímým vstřikováním, plynulou jízdu a nízkou spotřebu, což je v dnešní době optimální řešení pro všechny.

Prodej nového modelu byl zahájen teprve v Japonsku, do Evropy přijde až na podzim letošního roku.

Článek Nissan Cube – moderní a prostorná krychle byl publikován 3. srpna 2009 v 10.30 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...