Nissan Patrol

Tagy:  Nissan Patrol, Patrol

Sponzorované odkazy:

Nissan Patrol

Nissan Patrol je legandárním vozem z dílny Nissan. V současné době čeří vody automobilových trhů další nový model Patrolu. Díky svému robustnímu designu je uzpůsoben ke zdolávání hor a brodění řek.

Nový Nissan Patrol

Design

Design nové Patrolu můžeme označit jako účelový. Již dlouhou dobu je označován jako král off-roadů. A také tak vypadá. Jeho robustní rysy a statné linie přímo vyzařují sílu, kterou beze sporu skrývá. Větší a odolnější maska a nárazník, nové výškově nastavitelné 3D čelní světlomety a mlhovky a nová chromovaná mřížka vystihují charakter vozu. Díky kompletnímu přepracování je zadní část karoserie Patrolu stejně atraktivní a ušlechtilá jako jeho přední část. Nový integrovaný nárazník a světlomety zaujmou oko nejednoho pozorovatele.

Patrol při zdolávání terénu

Interiér

Nejnovějším prvkem interiéru Nissanu Patrol je přístrojová deska, která snoubí krásu a chytrost. Její ergonomické provedení činí veškeré ovládací prvky snadno čitelné a použitelné. I když je konstruován na zdolávání terénu, jeho interiér oplývá prostorem. Na výběr máte mezi pětisedadlovou a sedmisedadlovou verzí. Obě verze mají dostatečný objem úložného prostoru.

Bezpečnost

Nissanem Patrol se můžete vydat vstříc dobrodružstvím s vědomím, že jeho bezpečnostní prvky vás ochrání před nečekanými komplikacemi. Každý model je ve standardní verzi vybaven čtyřmi airbagy na místech řidiče a spolujezdce. Aktivní opěrka hlavy omezuje pohyb hlavy v případě nárazu zezadu. Inteligentní bezpečnostní pásy pomohou zmírnit možný náraz těla dopředu i zpět. Tři brzdové systémy usnadňují bezpečné zastavení. Systém elektronického rozdělení brzdné síly EBD automaticky reguluje tlak mezi předními a zadními brzdami. ABS a Brake Assits regulují tlak na brzdy.

Motor a jízdní vlastnosti

Dieselový motor o objemu 3.0 litru je velice silný a zároveň efektivní. Maximálního výkonu 160 koňských sil dosáhnete při 3 600 otáčkách za minutu. Turbodmychadlo s měnitelnou geometrií zajišťuje ještě větší účinnost. Patrol utáhne cokoli co váží do 3 500 kilogramů. Tuhé zadní nápravy modelu Patrol dokáží zvládnout většinu extremních terénů. Ale díky vinutým pružinám nabízí i hladkou jízdu po silnici. Nissan Patrol vám nabízí dostatečnou sílu, kterou uplatníte v jakémkoli terénu a přesto je plně připraven brázdit silnice.

Nissan Patrol

Shrnutí

Nissan vám samozřejmě nabízí sestavení Patrolu tak, aby vám plně vyhovoval. Výběr je vskutku velký.

Článek Nissan Patrol byl publikován 15. října 2008 v 23.03 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...