Nissan Navara

Tagy:  Nissan Navara, Navara

Sponzorované odkazy:

Nissan Navara

Pro ty, co žijí zeširoka. Toto je oficiální heslo vozu. A rozhodně je pravdivé. Nissan Navara je vůz pro každou práci. Skvělý pomocník v každém terénu i za každého počasí. Pod kapotou skrývá neskutečnou sílu, která vás dokáže zavést, kam si budete přát. Navara však není jen síla ale i komfort, který interiér nabízí.

Nissan Navara

Design

Nissan Navara patří do nové řady Navara, Pathfinder, Patrol a X-trail, kterou můžeme označit jako 4×4. Či-li vozy s pohonem všech čtyř kol. Podobnost s ostatními modely je opravdu velká. Hladké linie karosérie nenápadně zakrývají sílu, kterou Navara schovává pod kapotou. Na první pohled působí robustně. Rovný předek dává vozu uhlazený vzhled, který je zvýrazněn chromovanou mřížkou ve tvaru písmene V a lesknoucím se logem Nissan. Speciálně vyvinutý systém C-channel upevní pomocí drážek v nákladním prostoru jakýkoli náklad. Pohyblivé zajišťovací klíny uzamknou náklad a zajistí dokonalé a bezpečné úvazové body.

Silný v každém terénu

Interiér

Interiér stejně jako exteriér je pro celou řadu 4×4 až na drobnosti stejný. Nejnovějším prvkem interiéru je přístrojová deska, která snoubí krásu a chytrost. Její ergonomické provedení činí veškeré ovládací prvky snadno čitelné a použitelné. Vnitřek je vybaven množstvím úschovných prostor, do kterých se vejde vše, co nenaložíte na nákladní prostor. Při řízení vozu nyní nově může pomáhat i tempomat.

Bezpečnost

Přední i zadní deformační zóny jsou vytvořeny tak, aby absorbovaly energii, která vznikne v důsledku střetu. Všechny stupně výbavy Navary mají ve standardu airbagy řidiče a spolujezdce. Cestující jsou však dobře chráněni i proti bočním nárazům, a to především bočními a hlavovým airbagy. Při prudkém zabrždění vám pomáhá systém EBD, který dokáže rozdělit brzdnou sílu tak, aby bylo brždění maximálně efektivní.

Motor a vlastnosti vozu

Dieselový motor o objemu 2,5 litru s přímým vstřikování Common Rail má velice vysoký výkon 171 koňských sil. A právě proto je Navara nejvýkonnějším vozidlem ve své třídě. Při ideálním točivém momentu 403 Nm utáhne Navara bez komplikací třítunový náklad. Na prakticky uzpůsobenou nakládací plochu můžete naložit cokoli do maximální hmotnosti 835 kilogramů. V nabídce máte možnost výběru mezi manuální šestistupňovou nebo automatickou pětistupňovou převodovkou.

Navara

Shrnutí

Nissan Navara je praktický pomocník v každé situaci. Na výběr máte několik druhů karosérií, podle toho, co budete chtít převážet. Tohoto užitečného pracovníka můžete pořídit již od 628 tisíc.

Článek Nissan Navara byl publikován 20. října 2008 v 16.27 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...