Range Rover Evoque - malé SUV s velkým potenciálem

Tagy:  evoque, suv, crossover, kupé

Sponzorované odkazy:

Range Rover Evoque - malé SUV s velkým potenciálem

Range Rover Evoque může být již příští Vánoce exkluzivním dárkem, který se pod vánoční stromeček (i když jde o malé SUV s délkou 4350 mm) nevejde. Cena zatím není známa, ale jistě nepůjde o levnou záležitost. Zahájení prodejů na evropském trhu bude startovat v letních měsících následujícího roku a na výběr bude třídveřová i pětidveřová ver­ze.

Range Rover Evoque představuje výrazný nový směr, kterým se vydal klasický design Range Roveru. První co zaujme je dynamický profil s dramaticky stoupající boční linií, silnými rameny a výrazným zúžením proměnlivé linie střechy. Tento vůz se díky tvaru karoserie řadí k SUV, které vypadají jako kupé s obřími koly.

Range Rover Evoque, zdroj: landrover.czRange Rover Evoque, zdroj: landrover.cz

Vnitřek vozu je kombinací moderní, prostorné architektury s prvotřídním luxusním designem a materiály. Ke zvýšení pocitu prostoru a svobody si můžete vybrat dramatickou, plně prosklenou, panoramatickou střechu. Každý Evoque je možné si nechat přizpůsobit na míru dle vkusu každého řidiče. Na výběr je ze tří hlavních designových variací odlišných pro interiér i exteriér. Již varianta Pure nabízí exteriér ve stylu kupé, kombinovaný s elegantními, jednoduchými interiéry v neutrálních barvách. Leštěné hliníkové lemování kontrastuje s jemnými potahovými materiály. Prestige je špičkou luxusu Range Roveru, který kombinuje opticky zvětšený exteriér díky jedinečným devatenáctipalcovým kolům a prvotřídním leštěným kováním s luxusním interiérem téměř zcela zahaleným nejjemnější kůží s pravými dřevěnými a kovovými doplňky. Varianta Dynamic zaujme na první pohled dramatickým a až „pozérským“ exteriérem s obřími dvacetipalcovými koly, jedinečnými nárazníky, prahy, maskou, koncovkami výfuku a interiérem s koženými sedačkami.

Range Rover Evoque – interiér, zdroj: landrover.czRange Rover Evoque – interiér, zdroj: landrover.cz

Technologicky na výši

Nový Range Rover nabídne posádce i řidiči mnoho zařízení, které ještě zlepší úroveň cestování a samotného řízení. Například technologie duálního sledování umožňuje, aby řidič a spolucestující na předním sedadle mohli sledovat různý obraz, např. SatNav a DVD. Většinu těchto funkcí lze aktivovat pomocí vyvinutého systému hlasového ovládání. Range Rover Evoque je také první Range Rover, který nabízí parkovacího asistenta, manévrujícího vůz automaticky do rovnoběžného parkovacího místa. V neposlední řadě zahrnuje také celou řadu prvotřídních audiosystémů a nejmodernější sadu sjednocujících programů, které podporují rozsáhlý sortiment zařízení včetně iPhonů, iPodů, dalších smartphonů a MP3 přehrávačů a většinu ostatních technických zařízení, které se připojují bezdrátově přes Bluetooth nebo USB kabel.

Range Rover Evoque, zdroj: landrover.czRange Rover Evoque, zdroj: landrover.cz

Něco k pohonným jednotkám

Zpočátku bude na výběr z jednoho zážehového a dvou vznětových agregátů. Dvoulitrový benzínový šestiválec Si4 turbo bude disponovat až 240 koňskými silami. Dieselové modely budou zastoupeny čtyřválcovými turbodieselovými motory TD4 a SD4 o obsahu válců 2,2 litru. Verze TD4 bude mít maximální výkon 150 koní a SD4 190 koní.

Článek Range Rover Evoque - malé SUV s velkým potenciálem byl publikován 25. prosince 2010 v 15.00 v rubrice Auta. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...