Filtry pevných částic pro vozy Volkswagen a SEAT za snížené ceny

Tagy:  Filtry pevných částic, vozy Volkswagen, vozy SEAT, snížené ceny, Porsche Česká republika

Sponzorované odkazy:

Filtry pevných částic pro vozy Volkswagen a SEAT za snížené ceny

Porsche Česká republika prodlužuje nabídku cenově zvýhodněných filtrů pevných částic v rámci svého úsilí o maximální ochranu životního prostředí. Majitelé všech starších i aktuálních vznětových modelů značek Volkswagen, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy, vybavených touto technikou čištění výfukových plynů, tak mohou až do konce letošního roku realizovat v autorizovaném servisu výměnu nefunkčního filtru pevných částic za nový DPF v kvalitě originálního dílu nebo Economy dílu.

To vše za mimořádně atraktivních podmínek. Zásadní snížení cen filtrů pevných částic pro vznětové motory, k němuž Porsche přistoupil před téměř třemi lety, se nám osvědčil jako krok správným směrem. I letos tato zvýhodněná nabídka pokračuje.

Filtr pevných částicFiltr pevných částic

„Ochrana životního prostředí a trvalá udržitelnost patří totiž mezi naše dlouhodobé priority. V České republice navíc i nadále přetrvává negativní trend zvyšování průměrného stáří vozového parku. Provozování stále starších vozidel na českých silnicích má mimo jiné negativní dopady na množství exhalací, vypouštěných silniční dopravou do ovzduší. Emise výfukových plynů závisejí také na technickém stavu vozidla a funkčnosti jeho emisních systémů. Proto je profesionální pravidelná údržba a náhrada nefunkčních a opotřebovaných dílů za nové díly nejvyšší kvality mimořádně důležitá. Naším cílem je motivovat majitele starší vozů k výměně nefunkčních filtrů pevných částic za kvalitní náhradní díly, které jsou zárukou funkčnosti, spolehlivosti a dlouhé životnosti,“ říká Jan Špinar, vedoucí divize After Sales společnosti Porsche Česká republika.

Volkswagen a SEAT

Autorizované servisy značek Volkswagen osobní vozy, Volkswagen Užitkové vozy a SEAT v České republice nabízejí za dostupné ceny kvalitní filtry pevných částic pro modely se vznětovými motory všech roků výroby jako originální díly nebo cenově ještě výhodnější Economy díly, určené pro majitele vozidel starších 4 let.

Co je filtr pevných částic?

Filtr pevných částic, známý také pod zkratkou DPF (z anglického Diesel Particulate Filter), zbavuje výfukové plyny pevných částic, které vznikají při nedokonalém spalování nafty. Pro lidské zdraví jsou rizikové především drobné částice pevného skupenství s velikostí menší než 10 mikrometrů, neboť mohou snadno pronikat až do dolních cest dýchacích a jsou považovány za karcinogenní. Emisní normy proto stanovují přísné limity pro množství pevných částic ve výfukových plynech. Jejich splnění zaručují kvalitní filtry pevných částic, které v automobilech Volkswagen, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy pracují s vysokou účinností (v současnosti je to již téměř 100 %) a nevyžadují žádnou specifickou údržbu.

Pro vznětové motory

Koncern Volkswagen používá filtry pevných částic pro vznětové motory již téměř dvě desetiletí a tuto techniku čištění výfukových plynů nepřetržitě zdokonaluje. V současnosti musí být vzhledem k emisní normě Euro 6 všechna nová vozidla se vznětovým motorem vybavena filtrem DPF. Do vozů staršího data výroby se filtry pevných částic montovaly v závislosti na trhu a technických možnostech plnění příslušné emisní normy. Životnost filtru pevných částic závisí na mnoha faktorech, od provozních podmínek až po kvalitu používaného paliva a pravidelné údržby vozidla.

STK a emise vozidel

Společnost Porsche Česká republika se rozhodla podporovat prodej kvalitních filtrů pevných částic pro modely všech dovážených koncernových značek poté, co bylo na základě přísnějších kontrol technického stavu a emisí provozovaných vozidel zjištěno, že po českých silnicích jezdí vysoký počet vozidel s nefunkčními filtry pevných částic či dokonce bez nich.

Oba přístupy jsou nejen v rozporu s legislativními pravidly pro provoz motorových vozidel na pozemních komunikacích, ale také znamenají vyšší míru znečišťování životního prostředí v České republice. Výměna filtru pevných částic u vznětových modelů s technikou DPF se stala díky zvýhodněné nabídce servisní sítě největšího dovozce automobilů do České republiky dostupná pro mnohem širší okruh zákazníků.

Zdroj foto: Porsche Česká republika

Článek Filtry pevných částic pro vozy Volkswagen a SEAT za snížené ceny byl publikován 11. června 2020 v 00.00 v rubrice Auta, Informace a Značky aut. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...