Best Cars 2021 jsou Škoda Enyaq iV a Škoda Octavia

Tagy:  Best Cars 2021, Škoda Enyaq iV, Škoda Octavia

Sponzorované odkazy:

Best Cars 2021 jsou Škoda Enyaq iV a Škoda Octavia

V uznávané čtenářské anketě „Best Cars 2021“ německého odborného časopisu „auto motor und sport“ oslavila česká automobilka hned dvě vítězství. Je to první úspěch pro čistě elektrický model Škoda Enyaq iV a devátý triumf pro vůz Škoda Octavia.

Ve 45. ročníku čtenářské ankety zvolilo více než 101.000 účastníků oba modely značky Škoda za vítěze mezi importovanými vozy ve svých kategoriích. Model Enyaq iV vyhrál hned při své první účasti v kategorii „Kompaktní SUV a terénní vozy“. Octavia se v anketě prosadila již po deváté a zajistila tak tento rok titul nejoblíbenějšího importovaného kompaktního vozu. Čtenáři mohli vybírat z celkem 378 modelů v jedenácti kategoriích.

Best Cars 2021

Nový model Škoda Enyaq iV si zajistil vítězstvím působivý vstup do uznávané čtenářské ankety „Best Cars“ magazínu „auto motor und sport“. V hodnocení importovaných vozů v nejsilněji zastoupené kategorii „Kompaktní SUV a terénní vozy“ se toto elektrické SUV s 12,9% hlasů prosadilo mezi 52 konkurenty a získalo tak své první mezinárodní ocenění.

Enyaq iV

Automobil je prvním sériovým modelem značky Škoda, postaveným na modulární elektrifikované platformě (MEB) koncernu Volkswagen. Nabízí se s pohonem zadních nebo všech kol, pro každodenní užití má dostačující dojezd více než 520 kilometrů v cyklu WLTP.

V neposlední řadě interiér vozu poskytuje velkorysou prostornost. Jedny z předností vozu jsou nové individuální možnosti vzhledu interiéru inspirované moderním bydlením: Designové varianty nahrazují klasické výbavové stupně.

Octavia

Čtvrtá generace modelu Škoda Octavia svou první účastí v anketě „Best Cars“ plynule navázala na sérii úspěchů svých předchůdkyň. Se 16,2% všech hlasů dali čtenáři přednost bestselleru značky Škoda před 27 konkurenty. Vůz je již poosmé v historii udělování této ceny zvolena nejoblíbenějším importovaným kompaktním vozem, jednou už Octavia triumfovala mezi vozy střední třídy.

Ve své čtvrté generaci je prostornější, bezpečnější a nabízí více možností konektivity než kdykoli předtím. Navíc jsou dostupné různé pohony: vedle efektivních benzínových a naftových motorů má úspěšný model i pohon na zemní plyn, pohon s technologií mild hybrid a také s plug-in hybridní motorizací.

Další mezinárodní ocenění modelu Škoda Octavia

  • Se svým vítězstvím v anketě „Best Cars 2021“ si Octavia zajistila další z mezinárodních ocenění, která sklízí už od svého uvedení na trh.
  • Ve Velké Británii ji časopis „Auto Express“ udělil titul „Car of the Year“ a v soutěži „Auto Express New Car Awards“ vyhrála ve třídě „Compact Family Car“.
  • Octavia Combi se umístila na první příčce v soutěži „Estate Car“. Kromě toho získala Octavia také cenu „Großer Österreichischer Automobil-Preis“ rakouského automotoklubu ARBÖ v kategorii „Medium“ pro vozy v ceně od 20.001 do 50.000 eur.
  • Ve Švýcarsku byl tento model zvolen čtenáři a online-uživateli několika médií, mezi nimiž byly i časopisy „Schweizer Illustrierte“ a „Blick“, „Lieblingsauto der Schweizer 2021“, tedy nejoblíbenějším vozem ve Švýcarsku.
  • Při udělování cen „Auto Trophy 2020“, německého odborného časopisu „Auto Zeitung“, slavila Octavia dokonce double: byla oceněna jako nejoblíbenější importovaný kompaktní vůz a verze Octavia RS získala i titul nejlepšího importovaného kompaktního sportovního vozu.
  • Dříve se rovněž umístila ve čtenářských anketách odborných časopisů „Auto Bild Allrad“ a „Auto Straßenverkehr“. V posledním zmíněném časopise byla oceněna titulem „Allradauto des Jahres“ ve třídě osobních vozů do 40.000 eur a „Familienauto des Jahres“ v kategorii „Nejlepší design“ mezi vozy do 25.000 eur.
  • Škoda Octavia je navíc i jedním z finalistů evropské soutěže o titul „Car of the Year“ a v soutěži „Women’s World Car of the Year“.

Zdroj foto: Škoda Auto

Článek Best Cars 2021 jsou Škoda Enyaq iV a Škoda Octavia byl publikován 23. února 2021 v 00.00 v rubrice Novinky, Auta, Značky aut a Informace. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...