Nová Škoda Fabia získala pět hvězdiček v testu Euro NCAP

Tagy:  Nová Škoda Fabia, Fabia, Škoda Auto, pět hvězdiček v testu Euro NCAP, Škoda Fabia, Euro NCAP

Sponzorované odkazy:

Nová Škoda Fabia získala pět hvězdiček v testu Euro NCAP

Špičkové hodnocení nové čtvrté generace vozu Škod Fabia je tu! V referenčním testu bezpečnosti vozů nezávislé organizace European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) získala Škoda Fabia pět hvězdiček.

S celkovým počtem 78 % možných bodů patří Fabia aktuálně k nejbezpečnějším vozům ve své třídě. Nová FABIA je poprvé postavena na modulární platformě MQB A0 koncernu Volkswagen. Nová Škoda Fabia dosáhla vynikajících výsledků v rozsáhlých nárazových a bezpečnostních testech organizace European New Car Assessment Programme (Euro NCAP). A to i přesto, že byla hodnotící kritéria těchto testů v roce 2020 opět zpřísněna. Tak získala čtvrtá generace tohoto modelu 78 % maximálního možného počtu bodů.

Nová Škoda Fabia

Nová Fabia patří k nejbezpečnějším vozům ve své třídě, protože získala 85 % maximálního počtu bodů za ochranu dospělých cestujících a 81 % za ochranu dětí. V obou oblastech tak dosáhla skvělého výsledku. Nová Fabia tím pokračuje v působivé sérii špičkových hodnocení modelů značky Škod. Od roku 2008 získalo všech 14 testovaných vozů značky ŠKODA nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení.

Bezpečnost na prvním místě

Škoda Fabia je vybavena až devíti airbagy a poprvé nabízí na přání kolenní airbag řidiče a zadní boční airbagy. Bezpečné upevnění dětských autosedaček zajišťují systémy uchycení ISOFIX a TopTether, které jsou pro sedadlo spolujezdce a vnější zadní sedadla součástí standardní výbavy.

Platforma MQB

Platforma MQB A0 přináší nejen vysokou torzní tuhost karoserie díky tomu, že je téměř 80 % použitých komponentů z vysokopevnostní oceli, ale také poprvé umožnila použití sedmi nových asistenčních systémů.

Patří mezi ně například

  • Asistovaná jízda 2.0, která sdružuje adaptivní tempomat (ACC)
  • Asistent jízdy v pruzích (Lane Assist) a Rozpoznávání dopravních značek, které umožňuje automatickou podporu podélného a příčného vedení vozu.
  • Asistent změny jízdního pruhu (Side Assist)
  • Front Assist s prediktivní ochranou chodců a cyklistů.

Během parkování pomáhají řidiči na přání dostupné Automatické parkování, Asistent pro manévrování (Manoeuvre Assist) a zadní parkovací kamera.

Euro NCAP

European New Car Assessment Programme je sdružení ministerstev dopravy, automobilových klubů, svazů pojišťoven a výzkumných ústavů z osmi evropských zemí, založené v roce 1997. Konsorcium má sídlo v belgické Lovani (Leuven). Provádí bezpečnostní testy aktuálních modelů a hodnotí jejich aktivní a pasivní bezpečnost. V uplynulých letech se testy postupně zpřísňovaly a nyní zahrnují několik scénářů kolizí. Zatímco dříve se hodnotily výhradně výsledky nárazových testů, dnes se do výsledku stále výrazněji promítá i hodnocení aktivních bezpečnostních a asistenčních systémů.

Zdroj foto: Škoda Auto

Článek Nová Škoda Fabia získala pět hvězdiček v testu Euro NCAP byl publikován 19. prosince 2021 v 00.00 v rubrice Auta, Informace a Novinky. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...