Lancia Lybra

Tagy:  Lancia Lybra

Sponzorované odkazy:

Lancia Lybra

Lancia Lybra

Lancia LybraLancia Lybra

Vozidlo střední třídy se začalo vyrábět v září v roce 1999.

Design

Lancia Lybra dostala klasické linie, které měli starší typy Lancii. Celkový design je individuální, kde využívá některé prvky z modelu Dialogos. Na přídi nalezneme dvojici kulatých světlometů, kde pod nimi jsou blikače. Na zádi potom dominují „trojúhelníková“ světla. K dostání bude ve verzi combi a sedan.

Interiér

Po usednutí nás obejmou sportovní sedadla s výraznějším bočním vedením, které dobře drží polohu těla při větších náklonech v zatáčkách. Interiér je vyveden v béžové barvě a palubní deska dostala klasicky černou bravu. Středovému panelu dominuje navigace a ovládací tlačítka. Lancia Lybra dostala jako první vůz střední třídy duální klimatizaci, s automatickou vnitřní cirkulací a dezodoračním filtrem.

Pro laiky to znamená, že řidič a spolujezdec si nastaví vyhovující teplotu dle sebe. Ve výbavě LX nalezneme výkonný Hifi systém BOSE, který nabídne výstupní výkon 200 W. V nabídce jsou dvě verze vybavení. Každá nabízí dlouhý seznam, kde se především dbá na bezpečnost posádky. Základní výbavu tvoří ABS, kotoučové brzdy a 4 airbagy.

Lancia LybraLancia Lybra

Motor

Základ tvoří pětice motorů, kde tři jsou benzinové a dva naftové. Benzinový motor 1.6 16V má výkon 103 koní, motor 1.8 16V disponuje 131 koňmi a poslední benzinový motor 2.0 16V dosáhne výkonu 155 koní. Také si můžete zvolit mezi automatickou či manuální převodovkou.

Naftové motory dostali technologii přímého vstřikování Common-Rail a jsou nejlepšími naftovými motory, co mohli automobilky nabídnout. Motor 1.9 JTD nabídne výkon 105 koní a motor 2,4 JTD nabídne 134 koní.

Lancia Lybra je také snadno ovladatelná díky novému odpružení, které zajišťuje bezpečné svezení za jakýchkoliv podmínek. Přední nápravu tvoří McPherson a na zadní vlečná ramena.

Lancia LybraLancia Lybra

Prohlídka Lancii Lybra s motor 2.4 JTD

Článek Lancia Lybra byl publikován 28. června 2008 v 15.42 v rubrice Auta. Autorem článku je SpitFireE. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...