Lancia Stratos – ožije sportovní legenda?

Tagy:  Lancia Stratos, Lancia Stratos speciál, Lancia, Stratos

Sponzorované odkazy:

Lancia Stratos – ožije sportovní legenda?
Lancia StratosLancia Stratos

I přes skutečnost, že je dnešní svět spíše místem, kde vedou kompaktní automobily malých rozměrů s co nejnižšími náklady, najdou se zde také lidé, kteří zatouží po něčem odlišném a extravagantním. Takový je přesně sportovní vůz Lancia Stratos – plná exotiky, energie a dynamiky. I když si zřejmě tento nádherný vůz nepořídíte, pojďte se pokochat pohledem na něj.

O této legendě se přemýšlí již hodně dlouhou dobu, ale teprve nyní se zvažuje, že by Lancia Stratos mohla být uvedena na trh. Značka Lancia spolu s automobilkou Fiat, pod níž Lancia patří, plánuje výrobu sportovního automobilu na rok 2011.

Hlavním cílem výrobců bylo vytvořit takové auto, které bude radost řídit a které zároveň vylepší image a povědomí značky. S tímto vozem o tom určitě nebude pochyb už proto, že tento vůz bude vůbec první se sportovně laděnými vlastnostmi. Lancia by se tak v budoucnosti mohla se svým vozem Lancia Stratos zařadit k originálním, luxusním automobilům, jako je Porsche nebo Lotus.

Vzhled

Toto dynamické nízké autíčko plné agresivních tvarů je určeno pouze pro dva cestující. Přední část vozu výrazně vyčnívá, což vzbuzuje dojem dynamiky a rychlosti. Avšak efektivnější částí vozu je přední sklo, jež je rozděleno uprostřed sloupkem a plynule pokračuje až ke dveřím. Výhled bude zcela neskutečný bez zbytečných bočních sloupků, které normálně ve výhledu překáží.

Dveře se budou otevírat směrem nahoru, což není již tak neobvyklé, avšak s dveřmi se bude zvedat také část předního skla. I přes originalitu a lepší funkčnost budou budoucí zájemci o skvěle vyřešené přední sklo ochuzeni. V návrhu se totiž jednalo jen o studii, která při běžné výrobě bude muset přepracovat na tradiční čelní sklo s A sloupky.

Všeobecně se jedná o vůz, který kopíruje linie a vzhled speciálu Lancia Stratos, který se vyráběl v 70. letech. Zajímavou informací je, že se v něm bude dát dobře jezdit i na nezpevněných cestách.

Další informace

Bližší specifické informace doposud nejsou známy, ještě se neví, jaký bude pohon automobilu nebo kde bude umístěn motor. Taktéž není uvedeno přesné množství prodejních kusů. Ten určitě bude jen malosériový.

Článek Lancia Stratos – ožije sportovní legenda? byl publikován 12. července 2009 v 17.13 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...