Dacia Sandero

Tagy:  Dacia Sandero, Sandero

Sponzorované odkazy:

Dacia Sandero

Automobilka Dacia vtrhla modelem Logan na evropskou scénu. Teď přichází s novým vozem. Dacia Sandero je moderní a dynamický vůz. Může nabídnout prostorný interiér a dobré jízdní vlastnosti. I přes všechny klady a zápory vídáme Logan na silnicích poměrně často. Nové Sandero bychom však měli vídat ještě častěji.

Dacia Sandero

Zajímavý design

Exteriér Sandera je zajímavý. Přední část vozu je povedená. Působí robustně a sportovně. Výrazné přední světlomety a nárazník s integrovanou mřížkou dodávají přední části temperamentní charakter. Boční ochranné lišty a boční linie vozu působí také velmi dobře. Design zadní části však trochu pokulhává. Jako by k předku nepatřil. Možná i tady mohli konstruktéři zariskovat a povedenému předku přidat i moderní zadek.

Interiér

Vnitřek Sandera je prostorný. Vzadu mohou pohodlně cestovat tří dospělí pasažéři. Objem kufru je 320 litrů, což je jedno z největších čísel v této kategorii. Zavazadlový prostor se může samozřejmě zvětšit sklopením zadních sedadel. Objem je pak 1200 litrů. Interiér Sandera je příjemný a prostorný s pohodlnými sedadly a dostatečným místem pro nohy. Místo řidiče s ergonomickými ovladači pod volantem a moderní palubní deskou je důležitým předpokladem pro bezpečné a klidné řízení vozu.

Sandero na silnici

Jízdní vlastnosti

Nová Dacia Sandero je dostatečně živý, ale přitom snadno ovladatelný automobil. Nepřekvapí ho ani nerovnosti na vozovce. Můžete s ním vyrazit i do terénu, protože má ochranné kryty karosérií. Vývojové změny podvozku zaručují velmi přesné řízení a dobrou stabilitu vozu.

Spolehlivost

Dacia Sandero je odolný vůz. Nebo jím alespoň má být. Při vývoji se hledělo hlavně na to, aby Sandero bylo spolehlivé. Dacia spolehlivost propaguje jako jednu ze svých priorot. I Sandero je poháněno osvědčenými motory Renault. Na vůz se vztahuje tříletá záruka nebo na ujetých 100 000 km.

Nové Sandero

Příslušenství

Ve výběru příslušenství jsou očekávatelné položky jako střešní nosiče, tažné zařízení nebo nosič kol na přívesné zařízení. Velmi zajímavá je Sada SUV, která zvýrazní vzhled vašeho vozu a zároveň jej více ochrání před poškození na nezpevněných cestách. Sada obsahuje přední a zadní nárazník a lemování mlhových světel. Dále to jsou doplňky jako zadní spojler, síť do zavazadlového prostoru a mnohé další.

Shrnutí

Cenově se Dacia Sandero řadí do kategorie malých vozů, svými velkorysými rozměry naopak do vyšší třídy kompaktních vozů. Jak si nástupce Loganu povede je zatím ve hvězdách. Ale rozhodně by Sandero mohlo mít úspěch.

Článek Dacia Sandero byl publikován 17. září 2008 v 20.55 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...