Opel Insignia – prostorný elegán

Tagy:  Opel Insignia, Opel Insignia combi, Opel Insignia sport, Opel-Insignia

Sponzorované odkazy:

Opel Insignia – prostorný elegán
Opel InsigniaOpel Insignia

Pojďme si blíže představit jednu z nejlepších novinek od automobilky Opel, která právoplatně drží titul Auto roku. Opel Insignia představuje model, jenž má nahradit předešlou verzi sedanu Opel Vectra. V blízké době se má navíc ještě dostat do prodeje verze combi.

Nastala změna

Opel Insignia je oproti předchůdci značně líbivější, co se vzhledu týče. Zepředu vypadá hladce a elegantně, nýbrž zadní část automobilu je o dost výraznější, dokáže přitáhnout nejedno oko. Auto je vybaveno reflektory pro denní svícení, které jsou tvořeny šetřícími LED diodami. Svým zevnějškem však dokonale klame svou skutečnou velikost. Vůz je velice prostorný, i když to tak na první pohled nevypadá, jelikož tvar jeho hran je šikovně zaoblen. Vzezření je vskutku originální a nemůžete si ho v žádném případě splést s jiným autem.

Vnitřní interiér je opravdu jiná káva, nenajdete zde žádné ostré hrany a je kladen důraz na minimální kontrast barev, vše plynule splývá a vytváří jemně zaoblené hrany. Z materiálů bylo použito dřevo a ze škály barev vyniká hnědá, béžová a tradičně černá. Všechny prvky na palubní desce jsou dostatečně velké, aby se s nimi dobře manipulovalo a zároveň aby jejich umístění bylo co nejpraktičtější pro samotného řidiče. Cestující na předních i na zadních sedadlech mají dostatek místa pro celé tělo. Dokonce jsou přední sedadla libovolně polohovatelná až k zadním sedadlům, vzadu tedy nemusí být vůbec žádné místo. Poměrně záporným dojmem působí výhled z malého zadního okna, ten je nedostačující i pro zkušené řidiče, proto je lepší si jako výbavu pořídit parkovacího asistenta, abyste mohli nerušeně a klidně couvat.

Opel Insignia – boční pohledOpel Insignia – boční pohled

Motory

Opel Insignia se vyrábí v několika variantách s benzínovými i naftovými motory. Z benzínových motorů se zde řadí nejslabší 1.6 l, který má 115 koní, vylepšená 1.6 turbo se sílou motoru 180 koní, dále je to 1.8, která má 140 koní, 2.0 turbo – 200 a 220 koní a 2.8 V6 turbo s obdivuhodnou sílou motoru, která činí 260 koní. Naftové motory jsou dva, jsou to 2.0 CDTI, který má 110, 130 nebo 160 koní, a 2.9 V6 CDTI – 250 koní. Všechny uvedené motory splňují podmínky emisní normy Euro 5.

Článek Opel Insignia – prostorný elegán byl publikován 31. března 2009 v 08.42 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...