Kia Soul – vysoce postavený crossover

Tagy:  Kia Soul, Kia Soul prodej, Kia Soul test, Kia Soul automat

Sponzorované odkazy:

Kia Soul – vysoce postavený crossover
Kia SoulKia Soul

Nový automobil korejské automobilky Kia Soul je téměř totožný s konceptem, který byl představen před dvěma lety ve městě Detroit. Původně se nepočítalo, že tento model spatří světlo světa, ale kladné ohlasy lidí přiměly automobilku zvážit své rozhodnutí. Velice odvážně se rozhodli koncept jen mírně pozměnit a ihned se dostal na výrobní linku. I přes to model Kia Soul, který spadá do kategorie crossover segmentu B, vypadá velice atraktivně.

Vzhled

Vůz má vysoký podvozek a na první pohled vypadá jako parádní SUV, čímž si dokáže vydobýt výsadní postavení ve své třídě. Vyrovnat se mu dokáže málo vozů, jako je například Suzuki SX4, které oproti Soulu nabízí navíc i pohon všech kol.

Design je robustní s prvky terénních vozů, avšak, jak bylo zmíněno, bude mít Kia náhon jen na přední kola. Automobil má následující rozměry: 4105 mm na délku, 1785 mm na šířku a 1610 mm na výšku. Rozvor kol činí celých 2550 mm. Díky výše posazenému podvozku budou cestující sedět o 12 centimetrů nad obyčejným osobním vozidlem. Auto sedí dobře na všech silnicích a dobře se hodí také do městského provozu.

Interiér

S interiérem budete nadmíru spokojeni. Palubní deska vypadá velice moderně, má skvělé umístění všech funkčních prvků a je ergonomická s dostatkem úložného prostoru v černé barvě. Řidičům bude vyhovovat dobře tvarovaný volant dobrých rozměrů. Jedinou nevýhodou, kterou můžete na volantu objevit, je nemožnost nastavení podélného umístění.

Kia Soul z bokuKia Soul z boku

Uvnitř vozu budete mít dostatek místa pro kolena, hlavu i pro celé tělo. Jelikož jsou sedadla umístěna výše, budete pohodlně podepíráni sedáky. U sedadel chybí vpředu i vzadu boční vedení, ale i přes to se vám bude sedět pohodlně.

Velký vnitřní prostor pro cestující však omezil zavazadlový prostor, jehož objem je pouhých 222 litrů. Pod vanou se ukrývá ještě několik přihrádek, které mohou tuto hodnotu doplnit o dalších 100 litrů na drobná zavazadla.

Motory

V Evropě budou k dispozici motory, které již známe z modelu Kia Cee’d, s objemem 1,6 l. Benzínová verze 1,6 CVVT má výkon 91 kW a dieselová verze 1,6 CRDi má výkon 94 kW.

Fotografie pochází z www.kiamotors.cz.

Článek Kia Soul – vysoce postavený crossover byl publikován 26. května 2009 v 07.36 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...