Peugeot 308 – usměvavé francouzské vozítko

Tagy:  Peugeot 308, Peugeot 308 sw, Peugeot 308 gt, Peugeot 308 cc, Peugeot 308 interier, Peugeot308

Sponzorované odkazy:

Peugeot 308 – usměvavé francouzské vozítko
Peugeot 308Peugeot 308

Peugeot 308 je dalším dílkem do skládačky, se kterou automobilka Peugeot přichází s každým novým modelem. Tentokráte výrobci započali s označením, které končí osmičkou. Tento model nahrazuje již známý Peugeot 307, je plný nové energie a také kvalitních materiálů, které jsou doplněny o novou techniku a funkce.

Uvidíme, zda Peugeot 308 bude stejně tak úspěšný jako předchozí model, kterého se prodalo na celém světě přes 3,2 milionu kusů. Z toho bylo 65 % procent vozů typů hatchback, 30 % kombi a zbytek patří coupé cabrioletu.

Vzhled

Nový Peugeot 308 má stejně hravý a povedený vzhled jako jeho vrstevníci. Přední část automobilu obsahuje výraznou masku, která vytváří pocit, že se auto usmívá. Další důležitá charakteristická část je opravdu hodně nízko posazený nárazník s chromovanými detaily, v němž jsou nově umístěny také hranaté mlhovky. Zadní světla jsou umístěna úplně na bocích karoserie.

Peugeot 308 – zdaní pohledPeugeot 308 – zdaní pohled

Automobil je postaven na stejné platformě jako Peugeot 307, měří na délku 4276 mm, na šířku má 1815 mm a na výšku 1498 mm, přičemž rozvor kol je 2608 mm. I když se to někomu nemusí zdát, tak za volant na předním sedadle se pohodlně usadí i dvoumetrový řidič stejně dobře jako na zadním sedadle a ještě mu zbude dostatek místa na kolena. Vůz si můžete také pořídit s panoramatickou střechou, která je prosklená a vytváří v celém interiéru dodatečné prosvětlení.

Interiér

V interiéru jsou použity velice kvalitní materiály, protože se výrobci nechali inspirovat u automobilů prémiové třídy. Ovládací prvky jsou na palubní desce umístěny logicky, že je vždy dobře najdete. Stejně tak sedadla jsou na velice dobré úrovni, mají dlouhý sedák a jsou nadmíru pohodlná s tvrdým čalouněním. Zavazadlový prostor je 348 litrů.

Za příplatek si standardní výbavu můžete obohatit o devět airbagů, navigační systém, adaptivní světlomety nebo systém AFIL, který vám bude hlídat jízdní pruhy.

Motory

Nabídka motorů je bohatá, máte k dispozici výběr ze zážehových i ze vznětových motorů s rozličnými objemy. Z benzínových motorů to jsou s objemy 1,4 litru a 1,6 litru, z dieselových motorů existuje několik verzí 1,6 HDi a 2,0 HDi.

Článek Peugeot 308 – usměvavé francouzské vozítko byl publikován 27. května 2009 v 07.54 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...