Subaru Legacy – 5. generace se nezapře

Tagy:  Subaru Legacy, Subaru Legacy 3.0, Subaru Legacy kombi, Subaru Legacy 2010

Sponzorované odkazy:

Subaru Legacy – 5. generace se nezapře

Už je to celých 20 let, co je tu s námi automobilka Subaru a její nezaměnitelné designérské kousky v podobě vytříbeného automobilu Subaru Legacy. Je to již pátá generace, která v blízké budoucnosti spatří světlo světa. Předchozí generace byla vyráběna od roku 2003, takže je to dlouhých šest let výroby. Vůz si stále zachovává svou nadčasovost a jeho design je povedený a u zákazníků velice oblíbený.

Subaru LegacySubaru Legacy

Vzhled

Vzhled je nadmíru atraktivní a elegantní, největší dominantou jsou určitě originálně tvarované světlomety a další detaily, které zaujmou na první pohled nejednoho pozorovatele. Subaru Legacy můžeme zařadit do střední třídy, v této kategorii patří mezi jedno z největších, co se rozměrů týče. Oproti dřívější generaci nám totiž vyrostlo o 35 mm na délku, 90 mm na šířku a 80 mm na výšku. Jeho celkové rozměry tedy jsou 4735 × 1820 × 1505 mm, přičemž je delší o celých 80 mm. Tímto způsobem automobil získává více prostoru pro cestující na zadních sedadlech.

Interiér

Výrobci v interiéru odvedli dobrou práci. Najdete zde moderně tvarovanou palubovou desku s novým tříramenným volantem. Sedačky jsou opravdu pohodlné a můžete si je nastavit až v 10 různých směrech. Základní výbava nabízí systém ABS, VCD a dokonce i elektronického asistenta, který vám bude pomáhat s rozjížděním do kopce.

Díky netradičnímu upevnění motoru v pomocném rámu si můžete vychutnat tichou, ničím nerušenou jízdu bez nadměrných otřesů a hluku. Tradičně je nové Legacy opatřeno pohonem na všechna kola symmetrical AWD.

Motory

Prozatím jsou známé pouze motorizace určené pro americký trh, patří mezi ně základní motor 2,5 l s atmosférickým plněním a výkonem 170 koní a točivým momentem 350 Nm. Tato verze bude s automatickou nebo šestistupňovou manuální převodovkou. Další varianta motoru je 2,5 Turbo s výkonem 256 koní a točivým momentem 335 Nm, který bude k dispozici jen se šestistupňovou manuální převodovkou.

V Americe se na nový vůz můžete těšit už tento rok, do Evropy by se měl na trh dostat snad příští rok.

Článek Subaru Legacy – 5. generace se nezapře byl publikován 31. května 2009 v 09.01 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...