Jaké si vybrat auto a kde jej zakoupit?

Tagy:  výběr auta, výběr vozu, jak vybrat auto, kde koupit auto

Sponzorované odkazy:

Jaké si vybrat auto a kde jej zakoupit?
autobazar

Také se vám v hlavě honí myšlenka o koupi jiného automobilu? Víte, že máte dostatek financí na ojetý automobil, ale nevíte, jaký druh auta si nejlépe vybrat, aby vyhovoval vašim potřebám? V tomto stručném článku se vám budeme snažit tyto základní i mnohé další otázky zodpovědět.

V dnešní době se bez auta již nedá obejít, pořád musíte jezdit někam, kde se nedostanete dobře veřejnou městskou dopravou nebo potřebujete nakoupit či jezdit do zaměstnání. Občas se však z milého pomocníka vyklube obzvláště složitý problém, který nabývá na rozměrech. Některé starosti s ním spojené, můžete vyřešit už při výběru auta.

Je lepší nový nebo ojetý vůz?

Samozřejmě jednodušší a mnohem rychlejší řešení, které se nám v prvé řadě nabízí, je koupě nového vozu. S touto variantou při výběru v autosalonech máme vyřešeny všechny náležitosti od uskutečnění leasingu, přes sjednání povinného ručení a havarijního pojištění až po samotné zaregistrování vozu. V případě, že by vám nevyhovovaly smlouvy, které mají prodejci v autosalonech připraveny, můžete se sami obrátit na jinou finanční instituci. Za vaši větší pohodlnost však musíte více investovat.

Při koupi nového vozu tedy máte méně starostí, ale hodnota nově zakoupeného vozu se snižuje mnohem rychleji, než cena ojetiny. V průměru se cena nového automobilu sníží o 20–40% za rok.

Vybrání prodejce ojetého vozu

Pokud si tedy jste vědomi výhod při koupi ojetého vozu oproti novému, vězte, že tady starosti úplně nekončí. Prvotní a nejdůležitější věc, kterou si musíte samo rozmyslet, je vybrání prodejce ojetého auta. Některé varianty jsou bezpečnější, jiné skoro vůbec.

Inzerát – Představuje způsob, který je nejméně bezpečný. Původní majitelé automobilů si mohou hodně vymýšlet nebo hodně věcí zamlčet, ale najdou se i slušní lidé, kteří vše řeknou na rovinu a ještě vám jsou schopni vyslovit atraktivní nabídku.

Autobazar – Existuje široká škála autobazarů, můžete se setkat s malými, kde je jen několik aut, až po ty rozsáhlé, jenž nabízí mnoho automobilů různých kategorií. Většina autobazarů vozy od původních majitelů vykupuje, proto si sami vůz prohlédnou a zjistí jeho závady a nedostatky. Při možném výběru auta se v něm můžete na zkoušku projet a celé auto si detailně prohlédnout. Auto lze koupit také na splátky.

Značkový prodejce – Nejkvalitnější nabídky hledejte právě zde. Vozy jsou sice dražší než u předešlých dvou možnostech, ale o to máte větší jistotu funkčnosti vozidla.

Článek Jaké si vybrat auto a kde jej zakoupit? byl publikován 24. června 2009 v 07.00 v rubrice Informace. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...