Opel Astra Sports Tourer - nový kombík odhalen

Tagy:  kombi, sports tourer, vauxhall

Sponzorované odkazy:

Opel Astra Sports Tourer - nový kombík odhalen

Před časem Opel představil novou krátkou Astru. Nyní k variantě hatchback přibývá i karosářská verze kombi, u Opelu nazývaná jako Sports Tourer. Ještě nedávno jsme tento vůz mohli znát pouze ze špionážních fotografií, nyní přichází její oficiální představení. Svojí premiéru si odbude v říjnu na pařížském autosalonu. Prodávat se pak začne v lednu 2011. To je spoustu času na střádání finančního obnosu. A jak už jsme u Opelu zvyklí, cenovka nebude nijak závratná.

U kombíků se nejčastěji zajímáme o prostornost. Vnitřní variabilita zůstane stejná jako u hatchbacku. Astra kombi má totiž stejný rozvor jako Astra hatchback (2685 mm). Ve verzi kombi došlo k prodloužení zádi. Není nijak markantní, ale nabídne 500 litrů zavazadlového prostoru. To je o 130 litrů více než u verze hatchback. Po sklopení sedadel vznikne velký prostor o objemu 1500 litrů. Zadní sedadla bude možno sklápět ze zavazadlového prostoru elektromechanickým odjištěním pružin, které snadno samočinně sklápí opěradla. Konstrukce náprav je taktéž totožná s krátkou verzí Astry, ale nabídne lepší pružící a tlumící členy, které si poradí s očekávanou vyšší zatížitelností.

Opel Astra Sports TourerOpel Astra Sports Tourer

Motorizace

Pohonné jednotky budou převzaty z hatchbacků. Navíc se objeví nová slabší motorizace 1,4 Turbo s výkonem 88 kW se šestistupňovou manuální převodovkou (v hatchbacku známe tento agregát s výkonem 103 kW). Dočkáme se i systém start-stop. První jej dostane malý turbodiesel 1,3 CDTI s výkonem 70 kW.

Výbava

Nová Astra Sports Tourer obsahuje množství pokročilé techniky, která se poprvé objevila v Opelu Insignia. Jedná se především o systém Opel-Eye, jenž obsahuje speciální kameru, která čte a pamatuje si dopravní značky omezující rychlost a zakazující předjíždění. Systém zobrazí aktuální dopravní značku na přístrojovém panelu. Řidiče rovněž informuje o neúmyslném vybočení z jízdního pruhu. Dalším prvkem nadstandardní výbavy bude systém Flex-Fix, který je určen cyklistům, kteří rádi a často jezdí na výlety. Jedná se o integrovaný výsuvný nosič až dvou jízdních kol.

Opel Astra Sports Tourer se bude vyrábět v britské továrně ve městě Ellesmere Port. Zde je již kompletována výrobní linka. Zde se budou kompletovat i vozy Vauxhall Astra, které jsou identické jako vozy Opel, ovšem vyrábějí se s pravostranným řízením, určeným pro Britské ostrovy.

Opel Astra Sports TourerOpel Astra Sports Tourer

Článek Opel Astra Sports Tourer - nový kombík odhalen byl publikován 11. července 2010 v 00.00 v rubrice Auta. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...