Pojištění vozidla a jeho online porovnání

Tagy:  povinné ručení, havarijní pojištění, online porovnání

Pojištění vozidla a jeho online porovnání

Provoz motorového vozidla sebou nese možné riziko škody na majetku a zranění osob. Riziko se dále zvyšuje díky hustému silničnímu provozu, především ve městech. Škody a další skutečnosti minimalizuje pojištění vozidel. Podle zákona 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, toto pojištění povinné. Nejčastěji se zde setkáváme s termínem povinné ručení. Vedle povinného ručení je možné si sjednat také havarijní a další doplňková pojištění.

Povinné ručení

Z povinného ručení má pojištěný právo, aby za něj v případě pojistné události pojistitel nahradil škodu vzniklou jiným účastníkům provozu. Vztahuje se na každou osobu, která odpovídá za škodu způsobenou provozem vozidla uvedeného v pojistné smlouvě. Jak již bylo řečeno, je toto pojištění povinné. V případě nesjednání zákonného pojištění může být viník pokutován až do výše 40 000 Kč. K této částce se samozřejmě přičítá suma za případně způsobenou škodu. Podle novely zákona je jediným platným dokladem o pojištění vozidel podepsaná zelená karta. V případě jejího nepředložení při silniční kontrole nebo při předložení zelené karty bez podpisu, hrozí majiteli vozu pokuta 1500,– až 3000,– korun.

Nesjednání povinného ručení je díky současné situaci na pozemních komunikacích krajně nerozumné. Pojišťovny nabízejí množství výhod, například asistenční služby. Sjednání pojištění je jednoduché a díky možnosti online porovnání zjistíte, který produkt vám vyhovuje nejvíce.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění není povinné, ale chrání váš automobil při situacích, na které je povinné ručení krátké. Jedná se především o škodu způsobenou havárií, vandalismem, krádeží a také v případě živelní pohromy. Při sjednání většinou získáte další bonusy, například lepší asistenční služby. V případě uzavření zároveň povinného i havarijního pojištění je zpravidla poskytována sleva.

K těmto základním pojištěním je možné si sjednat také pojištění doplňková. Nejvíce využívaným doplňkovým pojištěním je pojištění čelního skla, které můžete často získat zvýhodněně k povinnému ručení. Některé pojišťovny nabízejí i tu možnost, že vám pojistí všechna skla na vašem voze.

Pojistná událost, autor: InsureWish.comPojistná událost, autor: InsureWish.com

Článek Pojištění vozidla a jeho online porovnání byl publikován 16. srpna 2010 v 02.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...