S antiradary můžete vyzrát na pokuty za rychlou jízdu
Překročení maximální povolené rychlosti patří mezi nejčastější dopravní přestupky. Policisté často dohlížejí na dodržování rychlosti v místech, kde již tak úzkostlivě nehlídáme dokonalý zákryt ručičky tachometru s požadovanou číslicí, jako je tomu např. na konci obce. Následuje jediné – pokuta.
Výše pokut za překročení rychlosti
Překročení rychlosti o méně než 20 km/h v obci a méně než 30 km/h mimo ni – bloková pokuta 1000 Kč a od novely Silničního zákona bez bodů
Překročení rychlosti o 20 až 40 km/h v obci a o 30 až 50 km/h mimo ni – bloková pokuta 2500 Kč, odebrání 3 bodů, ve správním řízení pokuta 2500 – 5000 Kč a zákaz činnosti na 1 – 6 měsíců
Překročení rychlosti o více než 40 km/h v obci a více než 50 km/h mimo ni – nelze projednat blokově, ve správním řízení pokuta 5000 – 10000 Kč, odebrání 5 bodů a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok
Jak se tomu vyhnout?
Máme hned několik řešení. Jedno z nich je jezdit s okem nalepeným na tachometru. Je to účinné řešení, ale k dokonalosti mu přece jen něco chybí. Druhá možnost je mít oči na stopkách, hlídat reflexní vesty prosvítající za křovím a k tomu znát vozy, kterými policie v daném regionu měří. Také nic moc. Nejelegantnější řešení je antiradar.
Typy antiradarových zařízení
Na trhu jsou dva základní typy přístrojů. Nejúčinnější jsou tzv. rušičky. Ty způsobují, že nás policejní radar nedokáže zachytit a my můžeme vesele projet kolem vysokou rychlostí. Základním nedostatkem je nelegálnost tohoto zařízení, ale lze jej skrýt ve voze tak, že ho policie ani při kontrole podezřelého vozidla nemusí najít. Druhým typem jsou tzv. antiradary. Jedná se o legální pasivní zařízení, které nás včas upozorní na policejní radar a my zpomalíme, abychom kolem něj projeli předpisovou rychlostí.
Pasivní antiradary
Tento druhý, legální, typ antiradarů nalezneme na trhu ve dvou podobách. Účinnější, ale i dražší jsou vestavěné antiradary. Ty se namontují přímo do vašeho vozu, nejdou jednoduše vyjmout, což je nevýhoda, pokud používáte více aut, ale mají oproti přenosným antiradarům delší dosah, to znamená, že máme víc času na zpomalení. Přenosné antiradary jsou v zásadě levnější, dají se snadno přendat do druhého vozu, ale vzhledem k menším rozměrům nedokážou upozornit na radar tak brzy, jak radary vestavěné. Musíme tedy reagovat rychle a začít intenzivně brzdit. V mnoha zahraničních státech jsou zakázány i pasivní antiradary, takže je vhodné přenosný antiradar schovat, případně vestavěný mít umístěný na skrytém místě, což při profesionální montáži není problém.
Článek S antiradary můžete vyzrát na pokuty za rychlou jízdu byl publikován 6. května 2011 v 08.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Marek Pouzar. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Sledování přes GPS nabízí nové možnosti 18.08.2020 22.15
Top 10
- Volkswagen Golf 6 – lepší vrabec v hrsti...
- Koncept Think Blue od VW: Jezděte levněji!
- Výměna autobaterie: Pozor na kabely
- Autovlaky: Na dovolenou trochu jinak
- Vyhřívané autopotahy: příjemné, ale nebezpečné
- Seat Altea XL – XL prostoru, co dodat víc?
- Ofuky oken a homologace
- Peugeot 307
- Moje recenze na Dovez to dál, služba na dovoz aut ze zahraničí
- Jak spolehlivě poznat zimní pneumatiky?
Tagy
autopůjčovna VW autoservis Povinné ručení Škoda Renault Ford pneumatiky zimní pneu