Dodge Caliber

Tagy:  Dodge Caliber, Caliber

Sponzorované odkazy:

Dodge Caliber

Design

Exteriér vozu Dodge Caliber se opravdu vyvedl. Ostré rysy, působivé lemy blatníků a robustnost, se kterou vystupuje, dává dohromady jedinečně sebevědomý celkem. Pětidveřová karosérie je maximálně prakticky využitelná. Velký prostor při nastupování zaručují široké dveře a dokonalé umístění zavazadel zase prostorný kufr. Halogenové světlomety vám dobře posvítí na vše potřebné. Odolné čiré polykarbonátové čočky zajišťují intenzivní proud světla, takže i v nejnáročnějších provozních podmínkách skvěle uvidíte. Za zmínku ještě stojí elektricky ovládané výklopné a posuvné střešní okno s funkcí expresního otvírání a zavírání na jedno stisknutí tlačítka, které je možno dodat na přání zákazníka.

Dodge Caliber

Interiér

Důležitou a nedílnou součástí interiéru jsou sedadla. Prvotřídní sedadla najdeme i v Dodge Caliber. Speciální čalounění YES Essentials zabraňuje tekuninám vsáknutí do sedadla. Vylitý nápoj tak jednodušše utřete aniž by nechal na látce nepěkný flek. Výšková nastavitelnost vám zase zaručí maximální pohodlí, ať jste jakékoli postavy. Pohodlí však mají i pasažéři na zadních sedadlech, která mají nastavitelný sklon opěradel. Naopak hlavně řidiči ocení standardně dodávanou loketní opěrku, která je posuvný tak, aby vyhověla všm řidičům. A za horkých letních dnů jistě oceníte chladící schránku na nápoje Chilli Zone. Multimediální zábavní systém MyGIG je technologickou špičkou. Jeho součástí je barevný dotykový displej s úhlopříčkou 16,5 cm, přehrávač DVD a integrovaná přípojka USB 2.0, která umožní přehrávat a ukládat na pevný disk o kapacitě 20 GB digitální multimediální soubory v podobě fotografií nebo hudby.

Dodge Caliber

Motory

U vozu Dodge Caliber máte na výběr ze čtyř kvalitních motorů. Přeplňovaný čtyřválec 2,0 litru DOHC 16V s přímým vstřikováním kombinuje skvělé výkonové parametry s nízkou spotřebou. Tento motor s maximálním výkonem 138 koňských sil je dodáván s šestistupňovou manuální převodovkou. Čtyřválcový motor 2,0 litru DOHC 16V s proměnným časováním sacích a výfukových ventilů VVT kombinuje vyváženost a účinnost. Maximální výkon je 156 koňských sil. Čtyřválec 1,8 litru DOHC 16V s variabilním časováním sacích a výfukových ventilů VVT má velmi malou spotřebu. Jeho maximální výkon je však 148 koňských sil. A posledním dodávaným motorem je také čtyřválec 2,4 litru DOHC 16V s variabilním časováním sacích a výfukových ventilů. V tomto případě schovává Caliber pod kapotou úctyhodných 291 koňských sil.

Caliber

Shrnutí

Dodge Caliber je k dostání ve čtyřech verzích S, SE, SXT a SRT4. Cena vozu se pohybuje v rozmezí od 399 do 747 tisíc.

Článek Dodge Caliber byl publikován 24. října 2008 v 17.49 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...