Barum Polaris 2

Tagy:  Barum Polaris 2, Polaris 2, Polaris

Sponzorované odkazy:

Barum Polaris 2

Náš tradiční výrobce pneumatik z Otrokovic, dnes již vystupující pod koncernem Continental, představil novou zimní pneumatiku Polaris 2. Polaris 2 je nástupcem nejprodávanější zimní pneumatiky v historii České republiky, kterou byla OR 60 Polaris. Pneumatiky Barum se vždy mohly pyšnit nízkou cenou, ale co kvalita? Jak si povede Barum Polaris 2?

Plus

Výborná cena opravdu pneumatikám Barum Polaris 2 nelze upřít. V závislosti na rozměrech se pohybuje pod hranicí jednoho tisíce korun, jen velmi zřídka mírně nad. Polaris 2 má však jedno zajímavé ocenění. Polský časopis AutoSwiat, mimochodem sesterský časopis německého AutoBildu, vyhlásil Barum Polaris 2 vítězem svého testu. Pneumatiky byly testovány na trakci na sněhu, odolnost proti přímému a bočnímu aquaplaningu, jízdní vlastnosti na mokré vozovce, ovladatelnost na zasněženém, mokrém a suchém povrchu, délka brzdné dráhy, hlučnost a valivý odpor. Polaris 2 se stala jednoznačným vítězem. Nutno ale dodat, že její konkurencí byly dvě polské pneumatiky Debica Frigo Directional a Kormoran Snowpro, které ovšem absolutně převálcovala.

Technologie

Podle výrobce je Polaris 2 určeny pro nejčastěji používané vozy v Evropě. Co se za tímto pojmem skrývá není jasné. Jasné je, že jí můžete obout na osobní vůz i na 4×4. Dvě rozdílné koncepce lamel, sinusové v ramenní oblasti a Z-lamely ve středové oblasti, zlepšují chování vozidla. Nakolik je Barum Polaris 2 vhodná do horských zasněžených silnic zůstává otázkou čistě subjektivní. Záleží na typu vozidla, způsobu jízdy a hlavně na vašem vlastním dojmu. Dobré vlastnosti pneumatika ukázala hlavně na mokrých silnicích. Na ledě a na sněhu už to bylo o poznání horší. Vytýkán jí je především malý záběr. V čem se však většina spotřebitelů shodne, je zvýšená hlučnost po prvním roce užívání. AutoSwiat zřejmě testoval novou pneumatiku.

Do zimy vlastně není

Jak je vidno, oproti předchůdci, tedy pneumatice Barum Polaris, si „dvojka“ příliš nepřilepšila. Vypadá to, že záměrem výrobce ani nebylo vytvořit pneumatiku na sníh a led, ale spíše pneumatiku, která vás bezpečně doveze po mimohorských silnicích. Zvládá mokro, sucho, rozbředlou vrstvu sněhu, ale špatně snáší souvislou vrstvu sněhu, vyjeté koleje a náledí.

Shrnutí

Nejspokojenějším uživatelem tak bude řidič menšího vozu, kterému na zimní městské popojíždění stačí levné pneumatiky, které budou jezdit po upravených silnicích.

Pneumatiky Barum za výborné ceny si kupte na www.pneumatiky.cz

Článek Barum Polaris 2 byl publikován 6. listopadu 2008 v 18.00 v rubrice Pneumatiky. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...