Ford Flex – americký crossover až pro 7 osob

Tagy:  Ford Flex, Ford, Ford Flex koncept

Sponzorované odkazy:

Ford Flex – americký crossover až pro 7 osob
Ford FlexFord Flex

Nejzajímavějším a nejočekávanějším modelem americké značky Ford v tomto roce je vůz s názvem Ford Flex. Můžeme ho zařadit do kategorie crossover, jelikož je oproti SUV o něco menší a lehčí. Tento model byl představen již v roce 2005 ve městě Detroit a je založen na konceptu Fairlane Concept.

Vzhled

Nový Ford Flex je opravdu hodně prostorný, pohodlně se do něj usadí celkem 6 (na přání až 7) pasažérů. Na délku má 5126 mm, na šířku 2256 mm a vysoký je 1727 mm. Rozvor kol je roven přesně 2885 milimetrům.

Jeho design působí typicky americky, má specifické rysy a rovné linie. Jeho charakteristickými znaky jsou čtyři vodorovné drážky, které se táhnou po celém boku karoserie od přední strany až dozadu. Další zajímavostí jsou černé sloupky, plochá střecha jiné barvy než samotný lak nebo výrazně členěná přední maska, která je doplněna o tradiční logo značky. Navíc hliníková kola mohou mít až 20 palců.

Interiér

Interiér působí konzervativně, ale má také moderní prvky, jako je například povrch napodobující dřevo nebo mnoho funkcí a zařízení. Zadní sedačky jsou posazeny o něco výše než přední. Při kapacitě pro 7 osob se sedí v rozmístění 2 + 3 + 2. Do automobilu se vejdou věci dlouhé až 3,03 metru, což se může hodit i při stěhování nebo převozu materiálu.

Ford Flex – zadní pohledFord Flex – zadní pohled

Základní hodnota zavazadlového prostoru je 566 litrů, která se dá rozšířit až na objem 2355 litrů. Zajímavá je i možnost zakoupení verze vozu s prosklenou střechou Vista Roof, jejíž část je opatřena otevíratelným panelem. Zadní

Výbava

Výbava Fordu Flex obsahuje například navigaci, zpětnou kameru, přehrávač s 12 reproduktory, mnoho druhů vnitřního osvětlení, speciální ovládání hlasem zvané Ford SYNC nebo tzv. záclonové airbagy pro všech sedm cestujících.

Motor

Benzínový motor tohoto velkého vozu je celý z hliníku, vyrábí jej firma Duratec V6. Jedná se přesněji o kapalinou chlazený 3,5 l V6, který disponuje výkonem 193 kW, což je skvělých 262 koní. Vůz má pouze šestistupňovou převodovku.

Článek Ford Flex – americký crossover až pro 7 osob byl publikován 28. června 2009 v 07.56 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...