Citroen C4 - první informace

Tagy:  hatchback, c4, nový

Sponzorované odkazy:

Citroen C4 - první informace

Francouzská automobilka Citroen nedávno vypustila první informace o novém modelu C4. Zároveň oznámila, že ke slavnostnímu odhalení dojde na říjnovém mezinárodním autosalonu v Paříži. Nový Citroen C4 bude konkurovat VW Golf, Fordu Focus a zejména nové Astře od Opelu, jejíž čísla prodejnosti neustále stoupají. Po tomto Citroenu přijde i ostrá verze DS4, ale to už je hudba budoucnosti roku 2011.

Citroen C4Citroen C4

Rozměry

Citroen slibuje výjimečný vnitřní prostor a komfort pro cestující. Mají k tomu napomoci rozměry 4329 mm délky, 1789 m šířky a 1491 m výšky. To je o nějaké ty centimetry více než u předchozí generace a také než nabízí VW Golf. Větší je také kufr, který pojme až 408 litrů zavazadel. Na tuto karosářskou variantu je to opravdu velké číslo (pro srovnání Golf pojme 350 litrů).

Citroen C4 – interiérCitroen C4 – interiér

Výbava

C4 bude mít k dispozici širokou paletu výbavy. Od základních prvků jako asistent pro rozjezd do kopce, elektronická parkovací brzda a LDWS (systém varující řidiče na opuštění jízdního pruhu), až po monitorovací systém mrtvého úhlu, světlomety s Corner funkcí, masážní přední sedadla a systém ETouch, který nabízí on-board asistenční službu a také sleduje jízdní styl řidiče a následně navrhuje řešení jak optimalizovat spotřebu paliva.

Citroen C4Citroen C4

Motory

V nabídce bude k dispozici nespočet motorizací. Základem bude zážehový motor o objemu 1,4 litru (72 kW) s pětistupňovou manuální převodovkou. Další motorem v pořadí je šestnáctistovka (88 kW) s pětistupňovou manuální převodovkou nebo čtyřstupňovým automatem. K dispozici bude i verze s LPG. Stejný objem válců nabídne i turbodmychadlem přeplňovaný motor o výkonu 115 kW s šestistupňovou převodovkou.

Vznětové verze začínají u motoru 1,6 l 16V HDi (68 kW) s kombinovanou spotřebou 4,2 l/100 km. Dalšími motory jsou šestnáctistovka o výkonu 82 kW se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou a 2,0 HDi s výkonem 110 kW. Všechny vznětové verze budou v základní verzi obsahovat filtr pevných částic.

Článek Citroen C4 - první informace byl publikován 27. července 2010 v 00.00 v rubrice Auta. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...