Mercedes Benz CL - faceliftované kupé

Tagy:  cl, amg, kupé

Sponzorované odkazy:

Mercedes Benz CL - faceliftované kupé

Automobilka Mercedes Benz nedávno oznámila informace o novém, lépe řečeno faceliftovaném, modelu CL. Změn v designu mnoho není. To co odlišuje tento model od předešlého je hlavně přední maska chladiče, která vypadá robustněji a ostřeji. Výměny se dočkal i přední nárazník. Přední světlomety jsou doplněny módními vestavěnými svítilnami složenými z LED diod pro denní svícení. Diod nebyli ušetřeny ani zadní svítilny a mlhová světla, po vzoru nového modelu řady E. Záď nedoznala žádných viditelných změn. Upraven byl pouze výfukový systém, s cílem zlepšení výkonu, s novými koncovkami. Zachován byl výrazný boční prolis směřující k zádi. Automobilka tvrdí, že nové CL je výkonnější a úspornější. Pojďme se tedy podívat co nám nabízí.

Mercedes Benz CLMercedes Benz CL

Motorizace

Těšit se můžeme na model CL 550 s osmiválcem a přímým vstřikováním o objemu válců 4,6 l. Maximální výkon je 320 kW a největší točivý moment činí 700 Nm. Takový přísun výkonu rozjede na stovku 2,2 tuny těžké auto za 4,9 s. Rychlost u všech modelů je standardně omezena na 250 km/h. Další je model CL 600 s dvanácti­válcem s přímým vstřikováním a dvojitým přeplňováním. Válce mají objem 5,5 l a výkon agregátu činí 380 kW. Točivý moment tohoto modelu je 829 Nm a na stovku zrychluje za čas 4,5 s.

Vrcholem jsou sportovní modely CL 63 AMG a CL 65 AMG. První je osmiválec přeplňovaný dvěma turbodmychadly o objemu 5,5 l (400 kW, 800 Nm), druhý disponuje dvanáctiválcem o objemu válců 6 litrů s maximálním výkonem 463 kW a točivým momentem 999 Nm.

Mercedes Benz CLMercedes Benz CL

Výbava

Do výbavy patří především mnoho bezpečnostních systémů. Jedná se například o modifikovaný systém ESP, systém pro hlídání opuštění jízdního pruhu, systém pro sledování mrtvého úhlu, noční vidění, aktivní tempomat (Distronic Plus) a mnoho dalšího. Nejvýraznějším posun z hlediska bezpečnosti je sloučení aktivních a pasivních prvků bezpečnosti v jeden komplexní systém prediktivní bezpečnosti Mercedes Pre-Safe. Ten obsahuje systémy, které se chovají předvídavě a přijímají preventivní opatření. Jedná se například o vratné napínače pásů, automatické zavírání bočních oken a volitelného posuvného střešního okna. Vzduchové polštáře v nově vyvinutých aktivních dynamicky tvarovaných sedadlech se mohou naplnit vzduchem ve zlomku sekundy, aby zajistily lepší držení těla řidiče a spolujezdce v případě bezprostředně hrozící srážky.

Mercedes Benz CL se na našem trhu objeví s příchodem podzimu. Cenově se nebude příliš lišit od současného modelu CL.

Článek Mercedes Benz CL - faceliftované kupé byl publikován 2. srpna 2010 v 00.00 v rubrice Auta. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...