Volvo V60 - sportovně laděné kombi

Tagy:  v60, kombi, sportovní

Sponzorované odkazy:

Volvo V60 - sportovně laděné kombi

Letošní autosalon v Paříži představil prodlouženou verzi modelu S60. Volvo V60 je logickým doplněním stávajícího sedanu a designově se přiklání na stranu zaoblených hran. Zdá se tedy, že je konec typicky hranatých aut z dílny této švédské automobilky.

Výrazný klínovitý tvar Volva V60 a jeho štíhlá střecha připomínající linie kupé jsou doplněny profilovanými boky, které vytvářejí jemnou, ale přesto výraznou dvojitou vlnu vedoucí od předních světlometů až k zadním světlům.

Volvo V60, zdroj: volvocars.czVolvo V60, zdroj: volvocars.cz

Interiér

Interiér je pro někoho možná strohý, ale bezpochyby je v duchu skandinávské designové tradice, tedy jednoduchý a funkční. Nejvíce vyniká středový panel, který je lehce nakloněn k řidiči ve stylu starších BMW.

Zadní sedadlo je dělené v poměru 40/20/40 a sklopné opěradlo sedadla spolujezdce poskytují neobyčejnou flexibilitu, pokud jde o spojení cestujících a nákladu. Každé opěradlo třídílného zadního sedadla lze velmi lehce sklopit a vytvořit tak zcela rovnou plochu pro přepravu předmětů. Opěrky hlavy na zadních sedadlech mohou být sklopeny elektricky. Objem zavazadlového prostoru je 430 litrů.

Volvo V60 – interiér, zdroj: volvocars.czVolvo V60 – interiér, zdroj: volvocars.cz

High-tech

Volvo V60 je vybaveno systémem rozšířeného řízení stability. Pomocí nového čidla, které snímá úhel příčného náklonu, lze jakoukoli tendenci ke smyku identifikovat již v počáteční fázi. Díky tomu je stabilizační systém DSTC schopen zasáhnout dříve a s vyšší přesností. Nástavbou DSTC je systém řízení trakce v zatáčkách, kdy je vnitřní hnací kolo při průjezdu zatáčkou přibrzděno, čímž je dosaženo přenosu více síly na vnější hnací kolo.

V60 obsahuje například i systém detekce chodců s funkcí plně automatického brzdění (systém dokáže rozpoznat chodce v jízdní dráze vozidla a pokud řidič včas nezareaguje, automobil automaticky aktivuje brzdy, vše v rychlostech do 35 km/h) a dále systém City Safety, který dovede automobil automaticky zastavit, jestliže řidič včas nezareaguje na zpomalení nebo zastavení vozidla vpředu, případně pokud se příliš rychle blíží k pevné překážce. Při rychlostech do 30 km/h systém dokáže kolizi s vozidlem nebo překážkou buď zcela zabránit, nebo alespoň snížit její následky (funkce na principu ACC).

Volvo V60, zdroj: volvocars.czVolvo V60, zdroj: volvocars.cz

Výběr motorů

K dispozici bude dohromady osm jednotek, z toho tři vznětové. Základem vznětových agregátů je čtyřválec 1,6D Drive s výkonem 115 k a točivým momentem 270 Nm. Silnější jsou pětiválcové motory D3 (163 k, 400 Nm) a D5 (205 k, 420 Nm) se zdvihovým objemem 2,0, resp. 2,4 litru.

Zážehové varianty zastupují čtyřválcové šestnáctistovky T3 (150 k, 240 Nm) a T4 (180 k, 240 Nm), dále dvoulitry T5 (240 k, 320 Nm) a 2,0T (203 k, 300 Nm). Vrcholem nabídky je třílitrový šestiválec T6 s výkonem 304 koní a točivým momentem 440 Nm.

Výroba je umístěna do závodu Torslanda, který má denně opouštět okolo 240 nových vozů.

Článek Volvo V60 - sportovně laděné kombi byl publikován 14. října 2010 v 00.00 v rubrice Auta. Autorem článku je Pavel Mach. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...