Automobile Awards 2020: Renault Morphoz získal ocenění za prototyp roku

Tagy:  Automobile Awards 2020, Renault Morphoz, ocenění, prototyp roku

Sponzorované odkazy:

Automobile Awards 2020: Renault Morphoz získal ocenění za prototyp roku

3. ročník Automobile Awards ocenil inovační charakter prototypu automobilu Renault Morphoz. Morphoz je brán jako symbol budoucnosti v podobě elektromobility a jako výsledek modulového konceptu s mnoha možnostmi využití. Morphoz aktuálně uvádí novou rodinu elektrických modelů Renault, potvrzenou představením vozu Mégane eVision.

Renault Morphoz získal díky svému futuristickému designu a variabilitě cenu za prototyp roku ve třetím ročníku Automobile Awards. Díky modulové platformě tento elektromobil dokáže poskytnout požadovaný výkon, být nezávislý a přizpůsobit se v každém životním okamžiku.

Renault Morphoz se také přizpůsobuje v reálném čase díky nastavitelné karosérii, která umožňuje každodenně využívat všechny výhody modelu, upravit interiér pro dlouhé cesty a získat více místa pro doplňující baterie.

Dva prototypy v jednom

Morphoz získal cenu za prototyp roku 2020, která hodnotí nejvíce inovační prototyp za daný rok. Morphoz se dokázal odlišit od konkurence díky inovačnímu designu, který nabízí nevídanou variabilitu.

Design Morphozu spojuje atributy sedanu, SUV a kupé. Elektrická energie pohonu je zdůrazněna četnými vnějšími detaily. Tento nevídaný prototyp umožňuje nastavit dvě délky: 4,40 m ve verzi City a 4,80 m ve verzi Travel. Morphoz tak vyhoví každému požadavku uživatelů. Morphoz je 100 % elektrický, s indukčním nabíjením i během jízdy. Je vybaven funkcemi autonomního řízení úrovně 3.

Vzhled karosérie a kabiny lze přestavět a přizpůsobit potřebám řidiče a cestujících. Žlutá barva prozáří interiér a výklopná sedadla umožňují výměnu. Objevný prototyp Morphoz představuje budoucnost nové rodiny elektrických modelů řady Renault, která nastoupí v roce 2021.

Cena za prototyp roku na Automobile Awards

Ve třetím ročníku Automobile Awards proběhlo rokování členů poroty, kterou tvořily francouzské osobnosti automobilového světa, od 5. října do 5. listopadu tohoto roku. Renault získal také druhou cenu za reklamu roku díky televiznímu spotu v angličtině, jenž představil 30 let života s Clio.

Ředitel tvorby prototypu François Leboin převzal cenu z rukou Jonathana Tuchbanta, generálního ředitele Clubu Identicar.

Zdroj foto: Renault

Článek Automobile Awards 2020: Renault Morphoz získal ocenění za prototyp roku byl publikován 16. února 2021 v 00.00 v rubrice Novinky, Auta, Značky aut a Informace. Autorem článku je Pavla Jelínková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...