Citroën C1

Tagy:  Citroën C1, C1

Sponzorované odkazy:

Citroën C1

Citroën C1 je další z řady malých vozů, které nam Citroën může nabídnout. Na trh byl uveden v květnu roku 2005. C1 je kompaktní vůz s atraktivním vnějším designem a prostorným interiérem.

Citroën C1

Design

Svými liniemi C1 jasně ukazuje, že je další z řady městských vozů Citroën. Na výběr je buďto třídveřovém nebo pětidveřovém provedení. Už od pohledu působí C1 jako malinké auto. Žádné extravagantnosti exteriéru nečekejte. C1 je jednodušše kompaktní městský vůz, čemuž nasvědčuje i délka 3,4 a šířka 1,6 metru.

Interiér

Prostor v interiéru je při možnostech vozu až neskutečný. Na tak malé auto velmi dobrý výsledek. Cestující vpředu mají dost prostoru. Zadní sedadla nabídnou také dostatečný prostor, ale záleží na tom, jak velký člověk sedí před vámi a jak moc si upraví nastavení svého sedadla. Celkově působí vnitřek C1 moderně ale hlavně účelně.

C1

Motory

Každé malé auto by se mělo vyznačovat hospodárným provozem. U C1 tomu tak zaručeně je. Vysoce úsporný zážehový motor 1.0i o výkonu 51 kW i vznětový motor 1.4 Hdi o výkonu 40 kW jsou vhodné do městského provozu a na tak malý automobil mají i dostatečný výkon. Oba motory jsou nabízeny jen s pětistupňovou manuální převodovkou. Kombinovaná spotřeba u obou motorů činí přibližně 4,6 l/100 km.

Bezpečnost

Kvalitní podvozek zaručuje dobré jízdní vlastnosti. Jízdní vlastnosti a rozmanitá bezpečnostní výbava jsou dva základní body, které automobilka Citroën v modelu C1 vyzdvihuje. Citroën C1 šel ve stopách svých větších bratříčku C2 a C3 a stejně jako tyto vozy, dostal i C1 čtyři hvězdičky v nárazových testech EuroNCAP. Automobil je vybaven špičkovými bezpečnostními prvky jako jsou přední kotoučové brzdy s ventilovanými kotouči, systémy ABS s EBD, CSC a čelní airbagy řidiče a spolujezdce a to vše ve standardní verzi. Snadná ovladatelnost a rychlé reakce udělují vozidlu C1 vysokou úroveň aktivní bezpečnosti. Pokud jde o pasivní bezpečnost, tak je C1 vybaven celou škálou vybavení, která má při komplikacích ochránit řidiče i cestující. Jedná se například o airbagy, kterých je ve voze velké množství. Jsou to čelní airbagy řidiče i spolujezdce, dva boční a dva okenní airbagy, které chrán proti nárazu hlavy do skla.

C1 – opravdu malé auto

Shrnutí

Citroën C1 je typické městské vozítko, které ovšem nabídne dostatek prostoru všem cestujícím. C1 splňuje ve všech bodech charakter vozů své třídy. Ale aby to nevypadalo, že umí jezdit jen ve městě, to ne. Nemusíte se bát vyjet mimo něj, ani tam se C1 neztratí.

Článek Citroën C1 byl publikován 19. září 2008 v 23.02 v rubrice Auta. Autorem článku je Jan Topinka. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...