Citroën Hypnos – dokonalá hypnóza

Tagy:  Citroën Hypnos, Citroen Hypnos, Citroen Hypnose, Citroen hybrid

Sponzorované odkazy:

Citroën Hypnos – dokonalá hypnóza

Zatím se jedná jen o pouhé nahlédnutí ve formě konceptu, ale již teď si můžete být jisti, že tento automobil je jedním z nejvíce futuristických konceptů vůbec, který vyčnívá svými unikátními technologiemi. Citroën Hypnos je zcela nový hybridní koncept, jenž spadá do kategorie crossover.

Vzhled

Na první pohled vůz vypadá velice moderně, byly mu navrženy zaoblené a velice elegantní křivky. Některé části vzhledu byly inspirovány starším konceptem C-Metisse, který byl představen před dvěma lety na ženevském autosalonu.

Vůz působí sebevědomě, což dokazuje svou robustností a 22palcovými koly. Design je omlazující s novými prvky, které mají u Citröenu s tímto vozem svou premiéru. Zajímavým prvkem je otevírání zadních dveří na opačnou stranu, tudíž se auto otevírá jako dvoukřídlová skříň.

Koncept Citroën Hypnos má na délku přesně 4900 mm, na šířku 2036 mm a na výšku 1580 mm, přičemž rozvor kol je roven 3000 mm. Váha vozu dosahuje hodnoty 1800 kg.

Interiér

Například neobvyklou vlastností oplývá důkladně promyšlený, praktický interiér. Ten nejenže obsahuje zcela jinou palubní desku, volant a také tvar sedadel, dokonce dokáže měnit pomocí speciální technologie svou barvu a celkové osvětlení vozu. Dalším důležitým bodem, kterým se vzezření interiéru řídí, je výraz ve tváři samotného řidiče, který je snímán kamerou. Dle jeho rysů program vyhodnotí výslednou barvu.

Vlastnosti

Jelikož je vůz představen jako hybrid, má také pozitivní vliv na životní prostředí. Vozidlo bude tedy šetrné k přírodě, ale zachová si velký výkon 200 koní při točivém momentu 420 Nm, což je 147 kW. Spotřeba nebude na 100 km přesahovat 4,5 litru. Emise jsou také na nízké úrovni, pouhých 120 g CO2 na 100 km.

Motor

Jako pohonná jednotka vozu slouží hybridní motor s označením HYmotion4. V něm je obsažen vznětový čtyřválec s obsahem 2,0 l HDi DPFS, jehož výkon je zmíněných 200 koní, a dále elektromotor, který má výkon 50 koní (37 kW) s točivým momentem 200 Nm.

Článek Citroën Hypnos – dokonalá hypnóza byl publikován 6. srpna 2009 v 21.15 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...