Na co si dát pozor při koupi auta v zahraničí? II.

Tagy:  na co si dát pozor při koupi auta v zahraničí, na co si dát pozor při koupi ojetiny, dovoz aut ze zahraničí

Sponzorované odkazy:

Na co si dát pozor při koupi auta v zahraničí? II.

Výběr a koupě vozu

Než se rozhodnete nějaký vůz zakoupit, uvědomte si, o jakou značku máte zájem, jak má být auto staré a především si zjistěte své finance. Samotné zakoupení lze rozdělit na dvě varianty. První představuje vaši vlastní iniciativu, takže pojedete do zahraničí a sami si něco vyberete, nebo druhá možnost spočívá v tom, že se obrátíte na dovoz aut u specializované firmy. Každá možnost má své pro i proti.

  1. Osobně

Vy jako kupující si sami určíte, kam se pojedete na vůz podívat. V závislosti na vlastní zodpovědnost musíte znát základní pravidla prodeje. Největším plus pro vás při této variantě je prohlédnutí automobilu před zakoupením. Můžete se sami podívat na kvalitu vozu a jeho technické vlastnosti ve skutečnosti. Když se však rozhodnete učinit nákup, znamená to pro vás mnohem zdlouhavější vyřizování a nutnost znát jazyk státu, kde auto nakupujete. V prvé řadě musíte vědět, co podepisujete.

Když vůz zakoupíte, musíte před odjezdem na úřadě vyřídit dočasné povinné ručení. Toto pojištění musí mít mezinárodní charakter a musí v něm být zahrnuta zelená karta (70 – 150 Eur dle pojišťovny a délky platnosti). Poté je vám přidělena dočasná značka za zhruba 60 Eur.

  1. Přes dovozce

Jak již bylo naznačeno, hlavní nevýhoda tohoto způsobu nakupování je, že si nemůžete vůz osobně prohlédnout nebo si jej vyzkoušet. Je nutné si podrobně přečíst dostupné informace týkající se daného vozu, podívat se na fotografie a porovnat s jinými nabídkami, někdy i u jiných firem. Zda-li jste si vozem jisti, kontaktujte prodejce e-mailem nebo přes telefon a zjistěte další informace. Abyste si mohli být jistí, že se nejedná o žádný podvod, neměli byste platit zálohu.

U tohoto způsobu jste plně odkázáni na prodejce a pouze jeho nabídku, nemůžete si auto osahat a nejste ani u koupě vozu, což vám na druhé straně může ušetřit čas. Někdy nemusíte vyřizovat formality, vše udělá prodávající za vás, takže si jen převezmete automobil a můžete jezdit.

Článek Na co si dát pozor při koupi auta v zahraničí? II. byl publikován 18. července 2009 v 07.43 v rubrice Auta. Autorem článku je Olga. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...